hırdavat mutfakKamuya açık alanlarda gıda üretimi ve satışı gerçekleştiren firmalar endüstriyel mutfak aksesuarları kullanarak müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Günümüzde birçok farklı seçenekte ve türde imal edilen endüstriyel mutfak aksesuarları halka daha iyi ve hızlı hizmet amacıyla kafeler, lokantalar, yurt yemekhaneleri gibi alanlarda popüler bir şekilde kullanılmaktadır. 
 
Yardımcı Endüstriyel Mutfak Aksesuarları 
 
Tartım terazileri yardımcı endüstriyel mutfak aksesuarları kategorisinde yer alan ilk cihazlardır. Tamamen elektronik olması sebebiyle sıfır hata payı ile paketli ve paketsiz tüm ürünleri gramına kadar tartarak doğru bir rakam elde edilmesini kolaylaştırır. Ön yüzünde gösterge panelleri bulunmaktadır ve herkes tarafından pratik bir şekilde kullanılabilir. LCD ekranı ile birlikte tamamen dijital ve modern bir cihazdır. Ürün üzerinden çekildikten sonra otomatik bir şekilde kendini sıfırlama özelliğine sahiptir. 25 kiloya ve 50 kiloya kadar tartan çeşitleri mevcuttur. Tamamen içerisinde kullanılacak olan mutfağın türüne ve ürünlerin çeşidine göre bu iki çeşit tartım terazileri arasında tercih yapılabilir. Döner kesme makineleri de bu kategoride yer almaktadır. Günümüzde birçok farklı hizmeti bir arada yürüten lokanta ve büfe tarzı yerlerde yoğun olarak kullanılmaktadır. İkili bataryası ile birlikte şarj edilerek uzun vadede endüstriyel mutfakların içerisinde yer alan bu ürünlerin içerisinde aynı zamanda özel bıçaklar da bulunmaktadır.
 
Kullanma kılavuzunu okuyan mutfak çalışanları bu son derece donanımlı döner kesme makinelerini çok kısa bir süre içerisinde kullanmayı öğrenebilirler. Döner etlerini yaprak biçiminde ince ince keserek hem zamandan hem de enerjiden tasarruf yapılmasını sağlamaktadırlar. Bıçak kısmı paslanmaz çelikten imal edilerek uzun vadeli kullanımları olanaklı hale getirmektedir. Bu kesme aygıtları hem tavuk hem de et dönerler için geçerlidir. Vakum makineleri de bu kategoride yer alıp hem küçük hem de büyük işletmelerde tercih edilmektedir. Otomatik kontrol paneli ile birlikte son derece pratik ve ergonomik kullanımlar için idealdir. Ürünlerin hızlı ve hatasız bir şekilde yapıştırılması ve ağzının kapatılması suretiyle hava almaması için hız ve kalite güvencelidir. Üst kapağı şeffaf olup ürünlerin vakumlanması süreçlerinde işlemin izlenmesini kolaylaştırır. Streç makineleri de aynı özelliklere sahip olup vakum makinelerinin bir alternatifi olarak değerlendirilebilir. 
 
Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılan Pişirme Ekipmanları ve Aksesuarları 
 
Pişirme ekipmanları endüstriyel mutfak aksesuarları kategorisinde yer alan diğer ürünlerdir. Pişirmelerin çok daha hızlı, sağlıklı ve damak tadına uygun bir şekilde hazırlanması için ideal ölçülere ve standartlara sahiptir. Ünlü markaların kalite güvencesi ile birlikte peşin fiyatına taksitle satın alınabilirler. Döner ocakları üstten motorlu bir sisteme sahip olup pişirme ekipmanları içerisinde en modern cihazlar arasında gösterilmektedir. Özel termal cam kapasitesi sayesinde her tür endüstriyel mutfakta ekipman ve aksesuar olarak bir arada kullanılabilir. 
 
Endüstriyel Mutfaklara Özel Tava Modelleri 
 
Tavalar endüstriyel mutfaklarda çok yüksek oranda tercih edilen ve kullanılan aksesuarların başında gelmektedir. Devrilir tava modelleri genel olarak iki türe ayrılır. Bunlar kısaca doğal gazlı ve elektrikli çalışan modellerden oluşur. Yemeklerin ve çeşitli gıda ürünlerinin altlı üstlü olmak suretiyle eşit oranda pişirilmesini ve hazır hale getirilmesini kolaylaştıran bir donanıma sahiptir. Pişirme süreçlerinden sonra temizlenmesi ve bakımının yapılması pratik ölçülere indirgenmiştir. Bu özelliği sayesinde de birçok endüstriyel mutfakta tercih edilir. Sac kısmı tamamen paslanmaz çelikten imal edildiği için kullanım ömrü 5 yıla kadar uzanan uzun bir periyot olarak tanımlanmaktadır. Her devrilebilir tavanın yüzeyinde bir kaldırma mekanizması bulunmaktadır. Bu kaldırma mekanizması el ile kontrol edilerek yiyeceklerin alt ve üst kısımlarının vakit kaybedilmeden hızla pişirilmesini sağlar. Gaz ile çalışan modellerinde gaz kaçağını otomatik olarak kontrol eden bir mekanizma da bulunmaktadır. Sağlıklı olduğu kadar güvenli kullanımların da öncüsü sayılan bu devirmeli tavalar her türlü yiyeceğin ve gıdanın lezzetli bir şekilde pişirilmesi için idealdir. Taban kısmı da paslanmaz materyallerin bir araya getirilmesiyle imal edilmektedir. Elektrikli olan modellerinde ise pişirme hızı tamamen otomatik olarak ayarlanabilir. Ürünün çeşidine göre üç ayrı pişirme hızı sisteminin içerisinde mevcuttur. 
hırdavat mutfak 
Endüstriyel Mutfaklar İçin Kulp Modelleri 
 
 Ekipmanlar ile birlikte satılmakta olan endüstriyel mutfak aksesuarları yardımcı ürünler olarak her mutfakta bulunması gereken ürünlerdir. Kulp modelleri çeşitli ekipmanların ve makinelerin çok daha sağlıklı ve yerinde kullanılması için sipariş edilir. Buzdolabı kulpları dikey ve köşeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Bozulan ve yerine yenisinin gerektiği durumlarda toplu ya da perakende olarak sipariş edilebilir. Buz dolaplarının çok daha hızlı bir şekilde açılıp kapanmasını sağlayan kulplar genel olarak sert plastik malzemesinden üretilmektedir. Her türlü darbeye ve çevresel şartlara karşı mukavemet gücü mevcuttur. Kuzine kulpları da bu kategoride yer alan bir diğer aksesuardır. Krom olan versiyonları ve modelleri kataloglardan incelemek ve bu şekilde satın almak mümkündür. Aynı zamanda bakalit malzemesinin yüksek kalite sunan ürünleri de ek seçenekler arasında yer almaktadır. Montajı ve kullanımı son derece pratik olan bu aksesuarların fiyatları da her bütçeye uygun bir şekilde yapılandırılmıştır. 
 
Endüstriyel Mutfaklar İçin Menteşe Modelleri 
 
Tüm mutfak ekipmanlarının montaj ve güvenli kullanımları için üretilmekte olan menteşe modelleri de bu kategori içerisinde yeni sahiplerini beklemektedir. Paslanmaz yaprak menteşeler endüstriyel mutfak çekmecelerinin ve dolaplarının açılıp kapanma işlemleri sırasında güvenli ve rahat bir kullanım konforu oluşturur. Bununla birlikte sadece bir kere satın alınmaları ile birlikte uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde her türlü dolap için kullanılabilir. Çeşitleri arasında kare menteşe ve havuz menteşe gibi ürünler yer almaktadır. 
 
Endüstriyel Mutfaklarda Kullanılabilecek Dolap Modelleri 
 
Ara raflara sahip olan mutfak dolapları endüstriyel mutfak içerisinde bulunan gıdaların sınıflandırılması ve güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi için imal edilmektedir. Sürgü kapısı sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde açılıp kapanabilir. Kullanılan malzemeler tamamen paslanmaz çelikten imal edildiği için ürün sağlığı için de ideal olarak nitelendirilmektedir. Paslanmaz çelik gövdesi ile tercih sebebi olarak görülen set altı dolapları da endüstriyel mutfak aksesuarları dahilinde kullanıcıların vazgeçilmezleri arasında gösterilmektedir. Ayakların yüksekliği sabit ve standart olmayıp isteğe ve tercihe göre çeşitli kademelerde ayarlanabilir. Pişirme cihazları ile tamamen uyumlu olan yapısı ile birlikte tüm endüstriyel mutfak tipleri standartlarına uygun bir şekilde kullanılabilir. Pasta dolapları da bu kategoride yer alıp pastaların hem soğuması hem de teşhir edilmesi için kullanılma özelliğine sahiptir. Camlı ve dekoratif yapısı sayesinde çift yönlü bir kullanım hacmini bünyesinde barındırmaktadır. 
 
Endüstriye Mutfaklara Özel Servis Aksesuarları 
 
Çorba kazanları bu kategoride yer alan ilk aksesuarlardır. İçerisinde yer alan özel formu sayesinde ne kadar vakit geçerse geçsin çorbaların sıcak kalmasını sağlar. Tüm ürünlerde olduğu gibi paslanmaz çeliğin güven veren kalitesi ile birlikte kullanıcılara sunulmaktadır. Çorbanın tamamının bitmesinden sonra temizleme işlemleri çok kısa bir süre içerisinde tamamlanır. Isı termostatı tamamen otomatik olup sağlıklı ve pratik kullanımların tamamı için özel olarak üretilmektedir. Diğer servis aksesuarları arasında banket arabaları bulunmaktadır. Taşınması don derece kolay olan bu arabaların ek olarak ayaklarında kilitleme ayarları da bulunmaktadır. 


DİĞER BLOGLAR
YORUM YAPIN
cicek
resim